Öne Çıkanlar alfa kadını Nuray Karalar Effect Halkla İlişkiler ve Multimedya Gülseren Budayıcıoğlu Ankara Kolji

Türk Alfa Kadını Aylin Ünver Noi

1972’de İzmir’de dünyaya gelen Aylin Ünver Noi ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve Doktorasını Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Siyaseti ve Uluslararası İlişkileri bölümünde yapan Aylin Ünver Noi, 2011-2016 yılları arasında Gedik Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak öğretim üyesi kadrosunda yer aldı. 2014-2015 yılında ziyaretçi akademi üyesi olarak 2015-2018 yılları arası yerleşik olmayan kıdemli uzman (Non-resident Senior Fellow) olarak Johns Hopkins Üniversitesi SAIS – Center for Transatlantic Relations – (Transatlantik İlişkileri Merkezi’nde) çalışmalarına devam etti. 

Aylin Ünver Noi, 2013 yılı itibariyle Brüksel’de bulunan European Institute for Research on Mediterranean and Euro-Arap Cooperation - MEDEA (Akdeniz ve Avrupa-Arap İşbirliği Araştırma Enstitüsü)’ne Associate Researcher olarak çalışmaları ile katkıda bulundu. 2015-16 yılları arasında ise Gedik Üniversitesi’nin AB Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü olan Aylin Ünver Noi, 2015-17 yılları arasında Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nde “Avrupa Birliği’nin Uluslararası Politikası I-II” derslerini verdi.

2017 yılında Doçentlik ünvanını alan Aylin Ünver Noi 2017 yılından beri İstinye Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesidir. Ayrıca Valensiya’da merkezi bulunan Mediterranean Citizens’ Assembly Foundation (MCAF) Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesi; Washington DC’deki Transatlantic Leadership Network’de (TLN) Kıdemli Uzmandır.

Johns Hopkins Üniversitesi SAIS-CTR’da çeşitli konferans ve paneller düzenleyen Aylin Ünver Noi’nin Sasha Toperich ile editörlüğünü yaptığı Challenges of Democracy in the European Union and Its Neighbors (SAIS/CTR, 2016) and Turkey and Transatlantic Relations (SAIS/CTR, 2017) ile Daniel S. Hamilton ve Serdar Altay ile beraber editörlüğünü yaptığı derleme kitabı Turkey in the North Atlantic Marketplace (SAIS/CTR, 2018) SAIS-CTR tarafından basılmış olan kitaplarıdır. En son derleme kitabı Turkey in the North Atlantic Market Place’in tanıtımı ABD Ticaret Odası’nda ve Brüksel The Center for European Policy Studies - CEPS’de gerçekleştirildi. 

Aylin Ünver Noi’nin ayrıca çeşitli akademik makalelerinin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında basılmış kitapları da bulunmaktadır: Avrupa’da Yükselen Milliyetcilik (IQ yayincilik, 2007), The Euro-Mediterranean Partnership and the Broader Middle East and North Africa Initiative: Competing or Complementary Projects? (University Press of America, 2011), Islam and Democracy: Perspectives on the Arab Spring (Cambridge Scholars Publishing, 2013). Yeni kitabı Değişen Dünyada Avrupa Birliği ve Türkiye: Strateji Belgeleri Üzerinden bir Değerlendirme 2020 başlarında çıkacaktır.

Aylin Ünver Noi 19 Haziran 2019 tarihinde Akdeniz Parlamenter Asamblesi (PAM) tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen “Nüfus Hareketleri ile Güvenlik Arasındaki İlişki” başlıklı toplantıya Mediterranean Citizens’ Assembly Foundation-MCAF’in temsilcisi olarak katıldı. 3-5 Aralık 2019 Londra’da NATO zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın davetlisi olarak NATO Engages: Innovating the Alliance toplantısına katılan Aylin Ünver Noi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın Londra Denizcilik ve Askeriye Kulübü’nde düzenlediği “Türkiye’nin NATO’daki Rolü ve Bölgesel Güvenlik Sınamaları” panelinde sunum yaptı. Aylin Ünver Noi Londra’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın Denizcilik ve Askeriye Kulübü’nde “Türkiye’nin Muhafazakar Partili Dostları” (Conservative Friends of Turkey-CFT) ile ortaklaşa düzenlediği Türkiye-İngiltere ilişkilerinin ekonomik ve güvenlik boyutlarının ele alındığı ve görüş alışverişinde bulunulan yuvarlak masa toplantısına katıldı.

2014-18 yılları arasında Huffington Post’ta çeşitli makaleleri yayınlanan Aylin Ünver Noi çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelere yorumları ile katkıda bulunmaya devam etmekte ve uluslararası gelişmelerle ilgili TV ve radyo röportajları ile medyada sık sık yer almaktadır.

ALFA KADINI

İlgili Galeriler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.